Roland Svensson portfölj med fyra färglitografier

549916

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), ur mappen "Den Gamla Ångbåten", komplett svit bestående av 4 färglitografier, signerade och numrerade Roland S. 307/360; omfattar: Möte på isen, ca 45x60 cm, Den gamla ångbåten, ca 60x45 cm, Båtdags, ca 45x60 cm, Sandhamnshålet, ca 58x42 cm, ramade;

Läs mer

Ramade

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema

Visas på begäran

Budhistorik (25 bud)
4202830
26 000
4202828
25 000
4202827
24 000
4202825
23 000
4202816
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 363 EUR, 2 730 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.