Roland Svensson Pelarsommar akvarell

525287

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Pelarsommar" - Förlaga till litografi, signerad och daterad roland S.76, blandteknik med akvarell och krita, bildmått ca 30x41 cm;

Läs mer

HISTORIK:
Motivet utgavs även som frimärke

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Tema

Visas på begäran

Budhistorik (27 bud)
4202994
64 000
4202714
62 000
4202329
60 000
4202070
58 000
4169459
56 000

Slutpris SEK:
64 000
5 818 EUR, 6 720 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.