Märta Måås-Fjetterström Ryamatta

559649

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM (1873-1941), rya, signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström), komponerad mellan 1913 och 1919, tillverkad efter 1941, ca 230x146 cm

Slitage, fransar med slitage/skador

Mattor/Textilier, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (7 bud)
4163727
6 000
4162783
5 600
4162591
1 600
4162052
1 300
4155469

Slutpris SEK:
6 000
586 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.