Knivar porfyrskaft

559609

KNIVAR, 6 dlr, 1800-tal, med skaft i porfyr bl a svart Rännås, Åsbydiabas samt tingait, bladen märkta L.F. Ståhlberg, Stålfors, längd ca 26 cm

Bladen med bruksslitage

Diverse

Knivar porfyrskaft

Budhistorik (41 bud)
4165708
24 000
4165706
23 000
4165704
22 000
4165705
21 000
4165704
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 345 EUR, 2 743 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.