Sven X-et Erixson oljemålning

559524

SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970): "Tattby", signerad "Sven Erixson", olja på duk, ca 50x60 cm
HISTORIK: Vy från konstnärens ateljé i Tattby, Saltsjöbaden. Skidåkaren i bilden föreställer konstnärens vän Rune Jansson

Konst, Modernt måleri, Selected

Kundcenter

Sven X-et Erixson oljemålning

Budhistorik (11 bud)
4162381
31 000
4162380
30 000
4162377
29 000
4162375
28 000
4162372
27 000

Slutpris SEK:
31 000
2 818 EUR, 3 255 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.