Gunnar Wennerberg Sommar

559424

GUNNAR WENNERBERG, "Gunnar", matservis, 182 dlr, Gustafsberg, bestående av: 68 mattallrikar, 35 djupatallrikar, 25 förrättstallrikar, 27 assietter, 14 uppläggningsfat, 4 såssnipa, 2 uppläggningsskålar, 2 skålar, 2 terrin med lock ett med fat, 3 djupa uppläggningsfat, 3 dlr med nagg medföljer

Varierande ålder, slitage, enstaka delar något missfärgade, mindre nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Visas på begäran

Gunnar Wennerberg Sommar

Budhistorik (14 bud)
4160392
12 000
4160390
10 000
4160389
9 000
4157805
3 800
4157522
3 600

Slutpris SEK:
12 000
1 091 EUR, 1 260 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.