Pelle Åberg oljemålning

559376

PELLE ÅBERG (1909-1964), motiv med frun Aina och sonen Anders, signerad Pelle Åberg, olja på pannå, ca 65x54

Smärre färgbortfall

Rum 2

Pelle Åberg oljemålning

Budhistorik (4 bud)

4154782
6 200
4154780
5 000
4152358
4 400
4150217
2 600

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.