559185

KLAFFSKÅP, sent 1700-/tidigt 1800-tal, 2 delat, stomme i ek och mahogny bemålat i chinoiseri-stil, beslag i mässing, överdelen med dörrpar med bakomliggande hyllplan, underdelen med 7 lådor samt. fällbar snedklaff med bakomliggande fack och hyllor, höjd ca 240 cm, ca 100x45 cm

Senare kompleterat, bemålningen senare, åldersrelaterat slitage,

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Budhistorik (23 bud)
4157825
15 000
4157687
14 500
4157275
14 000
4157185
13 500
4156712
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 466 EUR, 1 715 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.