Superellips design Bruno Mathsson & Piet Hein

559152

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, bordsskiva i fanerad jakarand, spännben av förkromat stål, etiketter märk Fritz Hansen1983, höjd 72, 240x120 cm, cites intyg medföljer

Bruksslitage

Möbler, Matbord, Design, Selected

Rum 7

Budhistorik (3 bud)

4151934
7 200
4151606
7 000
4151572

Slutpris SEK:
7 200
703 EUR, 823 USD
Utropspris SEK:
17 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.