Ring 18 k guld diamanter

559141

RING, 18 k guld, 13 gammalslipade diamanter totalt ca 0,65 ct, 12 carréslipade syntetiska safirer, 1920/30-tal, millegriffedekor, stämplar saknas, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 3,6 g

Syntetiska safirer med fasettslitage, hack och repor

Guld/Smycken

Ring 18 k guld diamanter

Budhistorik (23 bud)
4166872
5 800
4166884
5 600
4166872
5 400
4166880
5 200
4166872
5 000

Slutpris SEK:
5 800
556 EUR, 653 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.