Skrivbord Frankrike 1800-tal

558926

SKRIVBORD, sannolikt Paris arbete, Napoleon den III:e, 1800-talets andra hälft, fanerat i olika träslag, bl a valnöt, förgyllda mässingsdetaljer, genomgående låda i sarg, höjd ca 79, 150x85 cm

Proveniens: Ambassadör Jens Henrik Malling

Fanéravslag, kompletteringar, lagnignar

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Makadamgatan 11, Helsingborg

Skrivbord Frankrike 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
4157006
40 000
4157004
39 000
4157005
39 000
4157004
38 000
4156997
37 000

Slutpris SEK:
40 000
3 908 EUR, 4 572 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.