Pieter Bout och Adriaen Frans van Boudewijns

558592

PIETER BOUT (1658-1702) och ADRIAEN FRANS VAN BOUDEWIJNS (ca 1644-1711): Pastoral scen med herdar invid ruin, olja på pannå, 23x33 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Grevinnan Ann Marie Ramel, född Wachtmeister af Johannishus (1931-2017), Trolle Ljungby, Skåne, vidare i arv till nuvarande ägare

Pannå med sprickor

Konst, Äldre måleri, Selected

Kundcenter

Budhistorik (15 bud)
4155721
7 800
4155720
7 600
4155719
7 400
4155718
7 200
4155612
7 000

Slutpris SEK:
7 800
762 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.