Skrivbord engelsk stil

558424

SKRIVBORD, STOL, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, bordet fanerat i mahogny och idegran, skrivskiva i skinn, 9 lådor med beslag i metall, stolen med stomme i mahogny, sammetsklädd sits, sitthöjd ca 46 cm, skrivbordets höjd ca 76 cm, ca 122x64 cm

Ett flertal mindre fanérskador, fläckar och märken förekommer, allmänt bruksslitage

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 5

Skrivbord engelsk stil

Budhistorik (9 bud)
4156104
1 900
4155126
1 800
4155126
1 600
4153151
4155125

Slutpris SEK:
1 900
173 EUR, 200 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.