Ljuskrona

558347

LJUSKRONA, sannolikt Murano, Italien, glas och krom, armar i grön och klar glasmassa med totalt sex ljushållare och lösa manschetter av klart glas, stomme i krom med två klot i grönt och klart glas, höjd ca 77, diameter ca 80 cm

Smärre slitage, ljusmanschetter med nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona

Budhistorik (11 bud)
4156205
4 400
4154988
4 200
4153675
4153674
3 400
4153673
3 200

Slutpris SEK:
4 400
400 EUR, 462 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.