Cark Kylberg oljemålning

558343

CARL KYLBERG (1878-1952), Solnedgång, signerad CK, olja på duk uppklistrad på pannå ca 47,5x41 cm

Slagen pannå, högra hörnet nedtill ojämnt, duken ojämnt beskuren nedtill

Konst, Modernt måleri, Selected

Rum 2

Cark Kylberg oljemålning

Budhistorik (12 bud)
4156147
31 000
4156041
30 000
4156041
27 000
4155542
22 000
4151881
18 000

Slutpris SEK:
31 000
3 029 EUR, 3 543 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.