Amorin med kandelabrar

558200

AMORIN med kandelabrar, 1800-talets slut, monterad på sockel i carraramarmor (massiv) med kannelyrer och rosor, mörkpatinerad och förgylld brons, total höjd ca 150 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage, ytliga sprickor

Diverse

Rum 2

Amorin med kandelabrar

Budhistorik (3 bud)

4162773
5 000
4160507
4157828

Slutpris SEK:
5 000
455 EUR, 525 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.