Gösta von Hennigs

556743

GÖSTA VON HENNIGS (1866-1941) tillskriven: Motiv av gitarrspelare, ''En sommar söndag på Djurgården Hennigs'' skrevs a tergo på ramen, olja på duk, 81x89cm

Krackelering, ställvis färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 3

Gösta von Hennigs

Budhistorik (1 bud)

4150099
2018-07-08 14:13:40
4 400

2018-07-15 kl 21:12
Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.