Luktdosa silver

553107

LUKTDOSA, s.k. hovedvandsæg, silver, F. Mörck, Köpenhamn, verksam 1771-1795, invändigt förgylld, krönt med krona, graverad dekor av rocailler, höjd 7,5 cm, vikt ca 31 g

Bucklor, graverade ägarinitialer

Silver

Luktdosa silver

Budhistorik (28 bud)
4099924
5 000
4109531
4 800
4099924
4 600
4109529
4 400
4099924
4 200

Slutpris SEK:
5 000
489 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.