Jussi Mäntynen

552763

JUSSI MÄNTYNEN, (1886-1978); "Excelsior",
signerad och daterad 1946. Grönpatinerad brons, höjd 55,5 cm.

Ändringar/tillägg
A. Pettersson gjutarmärkning finns inte

Konst, Skulpturer

Södra kajen 14, Helsingfors

Jussi Mäntynen

Budhistorik (28 bud)
Bud EUR
4105143
7 000
4106762
6 800
4105143
6 600
4106761
6 400
4105143
6 200

Slutpris EUR:
7 000
77 008 SEK, 8 086 USD
Utropspris EUR: