Simon Gate modell Molnet

552629

SIMON GATE, karaffer med proppar, 2 st, skålfat på fot, "Molnet", 1920-tal, Orrefors, signerade, höjd ca 27-31,5 cm

Glas, Servisglas

Monter 21

Simon Gate modell Molnet

Budhistorik (36 bud)
4106572
6 200
4106596
6 000
4106572
5 800
4106588
5 600
4106572
5 400

Slutpris SEK:
6 200
564 EUR, 651 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.