Skål och saltkar

552492

SKÅL, SALTKAR, 1 par, silver, Sverige resp. England, 1900-tal, saltkar med saltskedar samt med glasinsatser i blå glasmassa, höjd 3 resp.12 cm, total vikt exkl. insatser ca 305 g

Slitage och gravyr

Silver

Skål och saltkar

Budhistorik (16 bud)
4104169
1 300
4104162
4104166
4104162
4104165
950

Slutpris SEK:
1 300
127 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.