Lisa Larson vas 1970-tal

552405

LISA LARSON, vas, unik, 1970-tal, glaserat stengods med underglasyr måleri i blåt, grönt och brunt, signerad ''Lisa L'' samt Gustavbergs studiohand, höjd ca 17 cm

Glasyrdefekter, smarre slitage

Keramik/Porslin

Lisa Larson vas 1970-tal

Budhistorik (2 bud)

4102473
4099825

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.