Wilhelm Kåge matservis

552359

WILHELM KÅGE och JOHN STIERNA, Gustavsberg, mäkrt med ankare DEK. 2390 Swedish Produce, matservis, 82 dlr, 1900-talets mitt, bestående av: 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12+12 assietter, 12 förrättstallrikar, 2+2 skålar, 2+1+1 uppläggningsfat, 1 kanna, 1 såsskål, 1 gräddekanna, 1 söckerskål med lock, 9+1 kaffekoppar med fat

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 16

Wilhelm Kåge matservis

Budhistorik (15 bud)
4102090
1 700
4096744
1 600
4096743
4096742
1 400
4096741
1 300

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.