Buddha

552345

BUDDHA, Thailand, 1700/1800-tal, brons, höjd ca 35,5 cm

Proveniens finns vid förfrågan

Föremålet ingår i en samling i huvudsak orientaliska artefakter

Slitage

Orientaliskt, Skulptur

Monter 2

Buddha

Budhistorik (5 bud)
4102041
4101014
1 800
4097838
1 300
4097584
4092571

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.