Ljusstakar samt bordsljusplåt i mässing

552072

LJUSSTAKAR SAMT BORDSLJUSPLÅT, två ljusstakar samt en bordsljusplåt, mässing, barock, 1700-tal, bordsljusplåten 1700/1800, svenska mässingsslagararbeten, ljusstakarnas höjd ca 20 cm, bordsljusplåtens diameter ca 17 cm

slitage, lagningar, bristningar

Metall

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (3 bud)

4097800
4087686
600
4086329
500

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.