Hilma af Klint akvarell

551995

HILMA AF KLINT (1862-1944): S:t Jörgens plats, Helsingborg, kv. Nordstjärnan, signerad och daterad H. af Klint juli 1932, akvarell, ca 45x60 cm

Konst, Äldre måleri

Baltzarsgatan 6, Malmö

Hilma af Klint akvarell

Budhistorik (44 bud)
4102655
22 000
4101111
21 000
4102654
20 000
4101111
19 500
4102653
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 149 EUR, 2 515 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.