Gunnar Nylund figurin

551861

GUNNAR NYLUND, figurin, fågel, "Mandarinand", keramik, polykrom glasyr, Rörstrand, signerad GN, höjd ca 19,5 cm

Krackelering i glasyr

Keramik/Porslin

Monter 18

Gunnar Nylund figurin

Budhistorik (7 bud)
4095372
850
4102058
4095372
750
4093771
700
4093796
700

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.