Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

551835

TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, två med spricka, en med kantlagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Budhistorik (15 bud)
4102280
1 300
4102722
4102280
4102401
4102280

Slutpris SEK:
1 300
127 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.