Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

551831

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, tre med konturerad kant, varierande europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, en med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Budhistorik (14 bud)
4102701
4102625
4102407
4102292
4102228
750

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.