Ring med diamanter och smaragder

551818

RING, 18 k vitguld med briljantslipade diamanter, totalt ca 0.42 ct enligt gravyr samt blandslipade smaragder, Alton, Falköping, 1976, ringstorlek 17.5, totalvikt ca 6.2 g

Bruksslitage, mindre repor

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (20 bud)
4103575
3 600
4103573
3 400
4103572
3 200
4103571
4103570
2 800

Slutpris SEK:
3 600
327 EUR, 378 USD
Utropspris SEK:
5 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.