Mario Schifano, Landskap

550382

MARIO SCHIFANO (Libyen 1934-1998 Italien): Landskap,signerad på baksidan Schifano, olja på duk, 70x100 cm.

PROVENIENS
Agart s.r.l., Galleria d'Arte e Antiquariato, Roma

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Mario Schifano, Landskap

Budhistorik (36 bud)
4111974
52 000
4111982
50 000
4111974
48 000
4111975
46 000
4111974
44 000

Slutpris SEK:
52 000
5 080 EUR, 5 944 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.