Olof Hermelin oljemålning

549738

OLOF HERMELIN (1827-1913): Båtliv vid bryggor, signerad O Hermelin, olja på pannå, 26x33 cm

pierre.olbers@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Olof Hermelin oljemålning

Budhistorik (5 bud)
4111805
15 000
4109379
7 600
4102923
4102700
500
4090987

Slutpris SEK:
15 000
1 466 EUR, 1 715 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.