Dessertknivar 12 st silver Adolf Zethelius

549206

DESSERTKNIVAR, 12 st., silver, elva av Adolf Zethelius, Stockholm 1807, en snarlik med otydliga stämplar, modell franska liljan, fyllda skaft, längd 20,2 cm

stötskador några blad lösa från skaften

Ändringar/tillägg

Silver, Silverbestick, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
4112486
2 800
4112485
2 600
4112484
4112482
4112481
1 900

Slutpris SEK:
2 800
255 EUR, 294 USD
Utropspris SEK:
3 600

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.