Hjalmar Falk akvarell Falsterbo

549152

HJALMAR FALK (1856-1938): Falsterbo, signerad och daterad Hjalmar Falk Falsterbo 1896, akvarell, 22,5x40,5 cm
På baksida, etikett: Sv. Konstn:s Pensions-Lotteri, nr 263.

pierre.olbers@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (3 bud)

4104316
6 400
4097976
2 400
4084715

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.