Lars Englund, Communication II

548081

LARS ENGLUND (född 1933): Communication II, signerad på baksidan Lars Englund. Utförd 1963. Oljelack på film, bildyta 20x42 cm.

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

LITTERATUR
Lars Englund, Moderna Museet, Stockholm 2005. Avbildad sidan 36.

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Nutida, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
4113467
24 000
4104080
23 000
4101607
22 000
4099353
21 000
4099295
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 345 EUR, 2 743 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.