Stellan Mörner, oljemålning

548077

STELLAN MÖRNER (1896-1979): Antikiserande motiv, signerad och daterad 1931, olja på pannå, 45x150 cm

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ytsslitage, sprickor, retuscher.

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Stellan Mörner, oljemålning

Budhistorik (20 bud)
4112282
7 200
4103878
7 000
4103579
6 200
4099289
6 000
4098869
5 800

Slutpris SEK:
7 200
654 EUR, 756 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.