Kandelabrar Lennartsnäs

547223

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 7 ljus, förgylld brons, dekor dekor av putti i bladverk, fötter i form av sniglar, höjd ca 57 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

En fot saknas,

Diverse, Lennartsnäs

Visas på begäran

Kandelabrar Lennartsnäs

Budhistorik (60 bud)
4099481
34 000
4099480
33 000
4099474
32 000
4099473
31 000
4099471
30 000

Slutpris SEK:
34 000
3 322 EUR, 3 886 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.