Erik Öhrmark Lennartsnäs

546919

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, signerad EÖM (Erik Öhrnmark, mästare i Stockholm 1777-1813/16), bemålad, skuren dekor, stoppad sits, klädsel i tagel, höjd 44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Möbler, Stolar, Lennartsnäs

Rum 2

Erik Öhrmark Lennartsnäs

Budhistorik (52 bud)
4100355
17 000
4100353
16 500
4100348
16 000
4100346
15 500
4100343
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 661 EUR, 1 943 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.