Bokskåp Lennartsnäs

546877

BOKSKÅP, 1800-talets första hälft, Karl Johan, 2 dlr, fanérat i mahogny, nyckelbussning i mässing, höjd ca 238, 89x43 cm, nyckel finns till överskåpet
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Underskåpet låst (nyckel saknas), hyllplan saknas, smärre fanérskador o torrsprickor

Möbler, Skåp, byråer, Lennartsnäs

Rum 1

Bokskåp Lennartsnäs

Budhistorik (71 bud)
4098460
56 000
4098458
54 000
4098449
52 000
4098444
50 000
4098448
48 000

Slutpris SEK:
56 000
5 471 EUR, 6 401 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.