Kista Lennartsnäs

546871

KISTA, märkt och daterad PS 1621, valnöt, dekor av intarsia av flertalet träslag, handtag i smide, höjd ca 84, 155x57 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Renoverad, kompletterad, listdelar saknas, nyckel saknas, låst

Ändringar/tillägg
Vänligen observera att kistan är låst.

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 1

Kista Lennartsnäs

Budhistorik (65 bud)
4100205
50 000
4100280
48 000
4100205
46 000
4100265
44 000
4100205
42 000

Slutpris SEK:
50 000
4 885 EUR, 5 715 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.