Pieter Bout och Adriaen Frans van Boudewijns

546692

PIETER BOUT (1658-1702) och ADRIAEN FRANS VAN BOUDEWIJNS (ca 1644-1711): Pastoral scen med herdar invid ruin, olja på pannå, 23x33 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Grevinnan Ann Marie Ramel, född Wachtmeister af Johannishus (1931-2017), Trolle Ljungby, Skåne, vidare i arv till nuvarande ägare

Pannå med sprickor

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (16 bud)
4112248
11 000
4112246
10 500
4112240
10 000
4111137
9 200
4110924
9 000

Slutpris SEK:
11 000
1 075 EUR, 1 257 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.