Hendrik Govaerts och Abraham Hondius oljemålning

545992

HENDRIK GOVAERTS (Mechelen 1669-1720 Antwerpen): Narcissus, sign H: Goovaert, hundarna är troligen målade av Abraham Hondius (c.1625-1695), olja på duk, ca 67,5x83 cm, på baksidan rysk etikett

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Krackeleringar

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (14 bud)
4112333
15 500
4112253
15 000
4110934
9 400
4110932
9 200
4110931
9 000

Slutpris SEK:
15 500
1 409 EUR, 1 628 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.