Christo Surrounded Islands

544694

CHRISTO (USA, född 1935): "Surrounded Islands, Project for Biscayne Bay, Greater Miami, Florida , 1987", tvådelat collage bestående av fotografi, serigrafi, rosa tyg och tejp på Fabrianopapper. Signerad och numrerad Christo AP 25/30. I. 38 x 39,5 cm

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Nutida, Collection

Christo Surrounded Islands

Budhistorik (19 bud)
4112452
42 000
4107440
40 000
4112445
40 000
4107440
38 000
4112443
37 000

Slutpris SEK:
42 000
3 818 EUR, 4 410 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.