Carl Frederik Sörensen oljemålning

544658

CARL FREDERIK SÖRENSEN (Danmark 1818-1879): Kustlandskap, signerad och daterad C. Frederik Sörensen 1850, olja på duk, 80x117 cm

pierre.olbers@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Budhistorik (20 bud)
4113815
54 000
4113814
52 000
4113813
50 000
4113810
46 000
4113789
44 000

Slutpris SEK:
54 000
5 276 EUR, 6 172 USD
Utropspris SEK:
100 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.