Bengt Nordenberg oljemålning

544531

BENGT NORDENBERG (1822-1902): Skomakareinteriör, signerad Nordenberg, olja på pannå, 25x19,5 cm.

pierre.olbers@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Bengt Nordenberg oljemålning

Budhistorik (14 bud)
4111894
20 000
4111920
20 000
4111894
18 000
4111911
18 000
4111894
16 500

Slutpris SEK:
20 000
1 954 EUR, 2 286 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.