Olle Bonniér 1956

541072

OLLE BONNIÉR (1925-2016): Komposition - 1956, signerad och daterad O Bonnier 56, olja och sand på duk, 51x150 cm.

PROVENIENS
Professor Jan Hellners samling, Stockholm

joakim.geiger@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Olle Bonniér 1956

Budhistorik (7 bud)
4112018
40 000
4105607
39 000
4092568
38 000
4084684
37 000
4084454
15 500

Slutpris SEK:
40 000
3 908 EUR, 4 572 USD
Utropspris SEK:
80 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.