Martin Silverman bronsskulptur

538436

MARTIN SILVERMAN (USA, född 1950): Bag Man, monogramsignerad MS och daterad -80, patinerad brons, på träsockel, höjd ca 27, längd 40 cm.

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Skulpturer, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
4111633
13 000
4111589
12 000
4111513
10 000
4110068
8 000
4110067
6 600

Slutpris SEK:
13 000
1 270 EUR, 1 486 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.