Jan de Vliegher V&A 22

538322

JAN DE VLIEGHER (Belgien, född 1964), "V&A 22", signerad Jan de Vliegher och daterad på baksidan 2011. Olja på duk, 200x200 cm.

PROVENIENS:
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Jan de Vliegher bor och arbetar i Brügge. Han är utbildad i Gent i Belgien.

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Jan de Vliegher V&A 22

Budhistorik (18 bud)
4113533
52 000
4113368
50 000
4113368
48 000
4113366
44 000
4113363
35 000

Slutpris SEK:
52 000
5 080 EUR, 5 944 USD
Utropspris SEK:
80 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.