Orientmatta semiantik Ghom

537929

ORIENTMATTA, Ghom, semiantik 1930-tal, mönster i William Morris anda och Art & Craft-design, 220x140 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Lagning, lite färgfällningar, något skev, smärre slitage, några få äldre malskador

Ändringar/tillägg

Mattor/Textilier, Äldre och antika mattor, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Orientmatta semiantik Ghom

Budhistorik (24 bud)
4113145
10 500
4111036
10 000
4108449
9 800
4111032
9 800
4108449
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.