Adolf Baumgartner-Stoiloff oljemålning

537520

ADOLF BAUMGARTNER-STOILOFF (Österrike, Linz 1850-1924 Wien): Ryssarna kommer, signerad A. Baumgartner, olja på duk, 69x105 cm, påskrift på spännramen "Die Russen kommen".

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
4108007
12 500
4103938
12 000
4097229
11 000
4091399
10 500
4086564
8 000

Slutpris SEK:
12 500
1 221 EUR, 1 429 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.